Pages Menu

Categories Menu
Remover makijaż permanentny. Jeżeli coś poszło nie tak - usunięcie makijażu permanentnego.
Dzięki temu produktowi niepożądaną pigmentację można usunąć do jednej godziny po zabiegu.
remover makijaż permanentny
Poprzez
Zjawiskowa trwała na rzęsy Poznań. Podkręcone rzęsy na długo - Pump up lash dla rzęs
Idealne rzęsy są długie, grube i podkręcone - dlatego producenci mascar skupiają się w walce o udoskonalenie swoich formuł, aby skutkowały
Buty modne latem
Hitem kilku ostatnich sezonów stały się buty gumowe. Gdyby kilka lat temu usłyszelibyśmy, że super modnym dodatkiem będzie obuwie, wykonane z gumy zapewne wyśmialibyśmy osobę, która odważyła się coś takiego
Moda a co to
Często słyszymy albo mówimy to jest modne a to jest już nie na czasie. Używamy tego słowa, ale nie zastanawiamy się nigdy nad jego znaczeniem. Co tak naprawdę oznacza słowo moda? Najogólniej można powiedzieć,
Depilacja brazylijska. Co warto wiedzieć?
Depilacja miejsc intymnych staje się coraz bardziej popularna, szczególnie w okresie letnim kiedy chcemy pokazywać swoje ciało i nie mieć powodów do żadnych kompleksów. Wtedy
Ile kosztuje makijaż permanentny ust? Dla udoskonalenia naszych ust. Makijaż permanentny Rzeszów
Stały makijaż warg sprawia, że ​​usta wyglądają piękniej i będą trwać przez co najmniej pięć lat, a często nawet dłużej! 
Lifting bez skalpela
Boisz się poddać zabiegom operacyjnym. Przeraża się słowo skalpel, jednak kusi Cię cały czas lifting? Chcesz, by Twoja skóra wyglądała młodziej, jędrniej, estetyczniej?

Nadszedł ten moment, gdy

Posted by on cze 28, 2022 in Zdrowie |

Leczenie spondylolistezy

Leczenie spondylolistezy

Spondylolisteza to schorzenie kręgosłupa, które powoduje ból w dole pleców. Występuje, gdy jeden z twoich kręgów, kości kręgosłupa, ześlizguje się z miejsca na kręg poniżej. W większości przypadków leczenie niechirurgiczne może złagodzić objawy. Jeśli masz ciężką spondylolistezę, w większości przypadków operacja kończy się powodzeniem.

Co to jest spondylolisteza?

Spondylolisteza to stan obejmujący niestabilność kręgosłupa, co oznacza, że ​​kręgi poruszają się bardziej niż powinny. Kręg wyślizguje się z miejsca na kręg poniżej. Może wywierać nacisk na nerw, co może powodować ból w dole pleców lub ból nóg. Słowo spondylolisteza pochodzi od greckich słów spondylos, co oznacza „kręgosłup” lub „kręg”, a listhesis, co oznacza „ślizganie się, przesuwanie lub ruch”.

Co powoduje spondylolistezę?

Przeprostowanie kręgosłupa jest jedną z głównych przyczyn spondylolistezy u młodych sportowców. Genetyka też może odgrywać pewną rolę. Niektórzy ludzie rodzą się z cieńszą kością kręgową. U osób starszych zużycie kręgosłupa i dysków (poduszek między kręgami) może powodować ten stan.

Jakie są objawy spondylolistezy?

Możesz nie odczuwać żadnych objawów spondylolistezy. Niektórzy ludzie mają tę chorobę i nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Jeśli masz objawy takie jak ból w dolnej części pleców może to być pierwszy symptom spondylolistezy. Ból może rozciągać się na pośladki i uda. Możesz również doświadczyć:

  • Skurcze mięśni ścięgien podkolanowych (mięśnie z tyłu ud).
  • Sztywność pleców.
  • Trudności w chodzeniu lub staniu przez dłuższy czas.
  • Ból podczas pochylania się.
  • Drętwienie, osłabienie lub mrowienie stopy.

Spondylolisteza leczenie w Niemczech

Leczenie zależy od stopnia poślizgu, objawów, wieku i ogólnego stanu zdrowia. Twój lekarz omówi z Tobą opcje leczenia. Możesz potrzebować leków, fizjoterapii lub operacji.